okrzemki-naturalne-diatonat

Okrzemki (ziemia okrzemkowa) dają wyjątkowe korzyści ludziom, zwierzętom i roślinom. Ziemia okrzemkowa jest ponadto nietoksyczną i bezpieczną dla środowiska alternatywą dla chemicznych środków na szkodniki...

Unikalne właściwości budowy pancerzy okrzemek sprawiają, że diatomit może być stosowany jako dodatek do żywności, który skutecznie przeciwdziała zbrylaniu się, chroni przed aktywnością szkodników oraz zapewnia higienę przechowywania. Ziemia okrzemkowa szczególnie często wykorzystywana jest w ochronie ziarna.

Polecamy całkowicie naturalny, nieszkodliwy dla środowiska i żywności środek zwalczający szkodniki, mający zastosowanie w silosach i młynach, elewatorach i składach zboża, a także w gospodarstwach domowych. Okrzemki chronią ziarno, służąc jako bezpieczny dodatek do zboża i innych nasion zwalczający szkodniki takie jak: kapturnik zbożowiec, rozpłaszczyk rudy, wołek zbożowy, spichrzel orzechowiec, spichrzel surynamski, mącznik młynarek, trojszyki, ryjkowce, mole, larwy i wiele innych…

Ziarna i nasiona, które można zabezpieczać to: jęczmień, gryka, owies, kukurydza, żyto, ryż, sorgo, proso, ziarna słonecznika, pszenica i inne…Ziarno po dodaniu okrzemek będzie miało lekko „zakurzony” wygląd. Zdrowe ziarna zmieszane z okrzemkami wypełnią większą objętość zbiornika. Dzięki zastosowaniu amorficznego diatomitu zmniejszone zostaną straty ekonomiczne produktu wynikające z działalności szkodników, a także z działania wilgoci. Pancerze okrzemek mają zdolność pochłaniania wilgoci, dzięki czemu utrzymają ziarna w odpowiedniej suchości.

 

Sposób użycia

Silosy: dodaj 3,3 kg okrzemek na każdą tonę ziarna (0,33%).

W domu: dodaj nieco powyżej 1 łyżeczki do herbaty (3,3 g) na każdy kilogram ziarna (0,33%).

Zabezpieczenie karmy lub paszy przed owadami: sugerowana porcja to 1 szklanka na 20 kg ziarna (0,33%). W przypadku mniejszych porcji dodaj nieco powyżej 1 łyżeczki od herbaty (3,3 g) na każdy kilogram (0,33%).

Zalecenia i środki ostrożności

Nie dopuszczaj do przedostania się okrzemek naturalnych do oczu, gdyż mogą powodować ich suchość. Unikaj długotrwałego wdychania dużych stężeń produktu, gdyż może to doprowadzić do podrażnień układu oddechowego. Zakładaj maskę na twarz (lub postępuj ostrożnie) szczególnie wtedy, kiedy masz problemy z płucami i układem oddechowym lub gdy masz astmę. Nigdy nie stosuj krystalicznych odmian okrzemek oraz tych nie posiadających jakości spożywczej. Może to spowodować uszkodzenia organizmu Twojego lub Twoich zwierząt.