okrzemki-naturalne-diatonat

Okrzemki (ziemia okrzemkowa) dla ludzi są naturalnym źródłem przyswajalnego krzemu, a dzięki specyficznej przestrzennej budowie pancerzyków eliminują toksyny i złogi pokarmowe z organizmu oraz wspomagają walkę z pasożytami…

Nasze okrzemki (ziemia okrzemkowa) dla ludzi posiadają formę amorficzną i mogą być z stosowane jako dodatek do żywności (w przeciwieństwie do form krystalicznych). Unikalne właściwości okrzemek sprawiają, że mogą być one stosowane jako środek zapobiegający zbrylaniu żywności, pokarmu i lekarstw dla ludzi.

Część pancerzyków okrzemek metabolizuje w układzie pokarmowym ludzi, zmieniając formę chemiczną z krzemionki (dwutlenku krzemu) na biologicznie czynny kwas ortokrzemowy, który dostając się do organizmu, ma na niego zbawienny zdrowotny wpływ.

Odtruwanie organizmu i oczyszczanie układu pokarmowego. Dzienna porcja okrzemek dla ludzi zawiera ujemnie naładowane cząstki, przyciągające dodatnio naładowane szkodliwe substancje, takie jak: pozostałości po grzybach, pleśni, bakteriach i lekach, endotoksyny, pestycydy oraz kationy metali ciężkich; powoduje to wiązanie tych substancji w cylindrycznej strukturze pancerzyków i opuszczanie organizmu wraz z kałem. Stwierdzono również zjawisko absorbowania związków metyl rtęciowych [CH3Hg]+ (rtęć uwalnia się z wypełnienia amalgamatowego zęba, a przebywając w jelicie, tworzy związki metyl rtęciowe) oraz białkopodobnych toksyn produkowanych w wyniku zatruć układu pokarmowego. Dodatkowo, pancerzyki przechodząc przez jelita, wymiatają zanieczyszczenia z organizmu, nie uszkadzając błon śluzowych i ścian przewodu pokarmowego. Po kilku miesiącach przyjmowania okrzemek jelita są czystsze, co daje wiele korzyści zdrowotnych wynikających z efektywniejszego przyswajania składników pokarmowych.

Podczas detoksykacji organizmu mogą pojawić się niepożądane symptomy, takie jak: zmęczenie, osłabiona koncentracja, bóle głowy, zaburzenia hormonalne, opuchlizna, zespół jelita drażliwego, zaparcia, zmiany skórne itd. Symptomy te ustępują w tempie zależnym od stopnia zatrucia organizmu i są naturalną reakcją ciała na pozbywanie się toksyn.

Pasożyty. Okrzemki pomagają wyeliminować pasożyty, w tym tzw. „robaki”. Jeśli podejrzewasz, że masz pasożyty, zaleca się przyjmowanie dodatkowo enzymów trawiennych, aby wzmóc proces rozkładu martwych organizmów.

 

Poprawa sprawności organizmu dzięki suplementacji krzemu (Si):

 • lepszy stan skóry, włosów i paznokci: włosy i paznokcie są błyszczące i mniej łamliwe; stosowanie okrzemek zwiększa dostarczanie Si do tkanki łącznej
 • profilaktyka i odwracanie osteoporozy, polepszenie gojenia się złamań kostnych: Si odgrywa równie ważną rolę w formowaniu i odbudowie kości co wapń
 • mniejsze ryzyko urazów, mniejszy artretyzm, przyśpieszenie gojenia się ran: Si wspomaga tworzenie się kolagenu i poprawia kondycję tkanki łącznej obecnej w tkankach chrzęstnych, ścięgnach, wiązadłach oraz układzie naczyniowym
 • regulacja ciśnienia krwi: obecność Si utrzymuje naczynia krwionośne w dobrej elastyczności i spójności
 • pH okrzemek naturalnych jest obojętne: nie powodują one zakwaszania organizmu
 • zwiększenie odporności organizmu i dobrego samopoczucia
 • zmniejszenie skłonności do zaparć
 • mniejsze bóle stawowe i bóle pleców
 • wspomaganie zapobieganiu chorobie Alzheimera

 

Zastosowanie w kosmetyce:

 • jako maska na tłustą cerę
 • jako delikatny peeling np. z dodatkiem sody
 • do oczyszczania skóry głowy w odżywce lub szamponie
 • jako zasypka przy podrażnieniach skóry

 

Dodatkowe informacje dotyczące krzemu, jego metabolizmu, wpływu na organizm oraz wyników badań są dostępne w zakładce Literatura.

 Sposób użycia znajdziesz w opisie produktu w zakładce Sklep przy poszczególnych produktach. 

 

Zalecenia i środki ostrożności

Nie dopuszczaj do przedostania się okrzemek naturalnych do oczu, gdyż mogą powodować ich suchość.

Unikaj długotrwałego wdychania dużych stężeń produktu, gdyż może to doprowadzić do podrażnień układu oddechowego. Zakładaj maskę na twarz (lub postępuj ostrożnie) szczególnie wtedy, kiedy masz problemy z płucami i układem oddechowym lub gdy masz astmę.

Nigdy nie stosuj krystalicznych odmian okrzemek oraz tych nieposiadających jakości spożywczej. Może to spowodować uszkodzenia organizmu Twojego lub Twoich zwierząt.

Okrzemki naturalne jako dodatek do żywności nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Dodatki do żywności nie zastępują zrównoważonego sposobu żywienia i zdrowego stylu życia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tradycyjne stosowanie okrzemek naturalnych jako dodatku do żywności nie zapewnia stuprocentowego uzyskania pożądanych wyników.

 Okrzemki naturalne jako dodatek do żywności nie zastępują stawiania diagnozy jakichkolwiek problemów zdrowotnych lub chorób bez konsultacji z właściwym lekarzem. Jeżeli Ty lub Twoje dziecko bierzecie leki, skontaktuj się z lekarzem zanim zaczniesz stosować okrzemki naturalne w celu skonsultowania ewentualnych jej interakcji z przyjmowanymi lekami. Skontaktuj się z lekarzem także wtedy, gdy masz wątpliwości odnośnie stosowania okrzemek naturalnych.